شماره تماس 071-

همایش خودروهای تاریخی در شیراز به روایت تصویر

مدیر حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی استان فارس گفت: اگر کانون جهانگردی و اتومبیلرانی فارس مورد حمایت قرار گیرد می‌توانیم در سال دستاورد‌های کلان اقتصادی معادل ۳۵ میلیارد تومان آورده گردشگری برای استان داشته باشیم.

همایش بزرگ ۱۰۰ خودروی کلاسیک و آیین رو نمایی از محصول جدید مدیران خودرو با عنوان X ۵۵ pro در شیراز با حضور سید مجتبی علوی مدیرکل فرهنگی معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس و تیدو برسترس، رئیس فدراسیون بین المللی خودرو‌های تاریخی و عبدالکریم یگانه نماینده حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران در استان فارس برگزار شد.

این همایش بزرگ با همکاری کلوپ ملی خودرو‌های تاریخی و با حمایت بازرگانی قاسم پور و با استقبال بی‌نظیر علاقمندان و به‌ویژه جوانان همراه بود.

عبدالکریم یگانه نماینده حوزه اتومبیلرانی، کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران در حاشیه این مراسم گفت: شیراز یکی از قطب‌های خودرو‌های تاریخی در ایران است و از این ظرفیت ارزنده می‌توان در عرصه‌های گردشگری، اقتصادی و سیاسی بهره برد.

او گفت: در سطح استان بیش از ۲۵۰ خودرو تاریخی وجود دارد و ۱۷۰ خودرو نیز در حال بازسازی هستند و پیش بینی می‌شود در شیراز در حدود یکهزار خودرو تاریخی وجود داشته باشد که می‌تواند این کلانشهر را به یکی از قطب‌های مطرح خودرو‌های تاریخی تبدیل کند.

یگانه می‌گوید: این همایش به افتخار رئیس فدراسیون بین المللی خودرو‌های تاریخی و به منظور نشاط افزایی برای شهروندان و علاقمندان اتومبیلرانی برگزار شده است و به گفته این مقام بین المللی، ایران با وجود تمامی محدودیت‌ها یکی از پیشرفته‌ترین صنایع بازسازی خودرو را در جهان داراست.

او گسترش خودرو‌های تاریخی را زمینه ساز اشتغالزایی ارزیابی کرد و گفت: برای بازسازی خودرو‌های تاریخی مشاغل زیادی نظیر صافکار، نقاش، لوازم یدکی و بسیاری از مشاغل به تکاپو می‌افتند.

 راه اندازی موزه خودرو‌های تاریخی در شیراز

نماینده حوزه اتومبیلرانی، کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران در استان فارس خبر از تلاش‌هایی برای راه اندازی موزه خودرو‌های تاریخی در شیراز داد و گفت: امیدواریم با همکاری سازمان میراث فرهنگی مکان مناسبی برای تاسیس موزه خودرو‌های تاریخی اختصاص یابد.

یگانه با قدردانی از همکاری‌های همیشگی پلیس، نهاد‌های انتظامی و امنیتی، شهرداری شیراز و بازرگانی قاسم پور که از نمایندگی برتر خودرویی در کشور است در راستای برپایی این همایش گفت: بسیاری از استان‌ها تلاش‌های زیادی را برای میزبانی از رئیس فدراسیون بین المللی خودرو‌های تاریخی انجام داده بودند و در نهایت موفق شدیم میزبان این مقام بین المللی را در استان فارس و شیراز باشیم.

او گفت: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران نماینده فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی است و برنامه‌هایی که توسط این مجموعه برگزار می‌شود دارای پیوست‌های فرهنگی عدیده‌ای است و می‌تواند درعرصه‌های گردشگری، اقتصادی و سیاسی نقش موثری ایفا کند.

او گفت: یکی از اهداف کلان این کانون دعوت از جهانگردان برای حضور در ایران و شهر شیراز است و حضور گردشگران خارجی نقش ارزنده‌ای در مقابله با ایران هراسی و توطئه‌های دشمنان دارد و به واسطه چنین رویداد‌هایی می‌توانیم سطح امنیت و اقتدار کشور را بهتر و بیشتر به گوش جهانیان برسانیم.

ارز آوری ۳۵ میلیاردی از صنعت گردشگری کانون جهانگردی

یگانه گفت: وقتی که جهانیان از حضور رئیس فدراسیون بین المللی خودرو‌های تاریخی در ایران و شیراز مطلع می‌شوند برای حضور در کشور ما ترغیب خواهند شد. به همین دلیل اگر کانون جهانگردی و اتومبیلرانی فارس مورد حمایت قرار گیرد می‌توانیم در سال دستاورد‌های کلان اقتصادی معادل ۳۵ میلیارد تومان آورده گردشگری برای استان داشته باشیم.

در ادامه این همایش ” تیدو برسترس ” رئیس فدراسیون بین المللی خودرو‌های تاریخی موسوم به FIVA از نزدیک خودرو‌های بی نظیر تاریخی شیراز را بازدید و با مالکان آن‌ها گفتگو کرد.

او با قدردانی از حمایت‌های بازرگانی قاسم پور برای برگزاری این همایش و رویداد‌های اتومبیلرانی گفت: با آن که هزاران کیلومتر با کشور خودم فاصله دارم، اما مهمان نوازی شیراز‌ها آنقدر خوب و صمیمانه بوده است که احساس می‌کنم در وطن خودم هستم. در این سفر با میراث چندین هزار ساله ایران اشنا شدم و خوشبختانه دوستداران حوزه اتومبیلرانی عزم جدی برای نگهداری از خودرو‌های تاریخی و کلاسیک دارند که جای تقدیر دارد.

برسترس گفت: اتومبیل‌هایی تاریخی که در این همایش به نمایش درآمده بسیار و زیبا و چشم نواز هستند و امیدواریم در آینده نزدیک دوباره مهمان اهالی پرشور و فرهنگمدار شیراز باشم.

او در پایان از حمایت و مهمان نوازی‌های بازرگانی قاسم پور تقدیر کرد و نقش حامیان این همایش‌ها را در حفظ و نگهداری از خودرو‌های تاریخی ارزنده ارزیابی کرد.

بر اساس این گزارش گفتنی است تیدو برسترس در پایتخت برای اولین بار از شناسنامه ویژه‌ی خودرو‌های تاریخی رونمایی کرد. یکی از نکات قابل توجه برای وی تعدد خودرو‌ها تاریخی بود که به نحوه شایسته‌ای نگهداری و بازسازی شده بودند و از محبت و میهمان نوازی شیرازی‌ها و به ویژه بازرگانی قاسم پور ابراز خرسندی نمود.

در پایان این مراسم محصول جدید مدیران خودرو با عنوان X۵۵ pro در میان استقبال گسترده شهروندان و علاقمندان خودرو رونمایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه نویسندگان آنها است، و نه لزوما دیدگاه های پورتال وب سایت کتابفروشی. درخواست شده است که از توهین ها، سوگند و بیان عرفانی خودداری شود. ما حق حذف هر گونه نظر بدون توضیحات اطلاع رسانی.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *